1. Dzisiaj o godz. 12:30 grupa dzieci będzie przeżywała rocznicę I Komunii świętej. Pamiętajmy o dzieciach i ich rodzinach w naszej modlitwie.
2. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwa majowe, które w tygodniu zaczynają się po Mszy wieczornej o godz. 18:00 a w niedziele o godz. 17:30.
3. Rozpoczęliśmy w piątek nowennę przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego, zwaną „Zielonymi Świątkami”, która kończy okres wielkanocny. Za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać tego dnia odpust zupełny.
4. Ks. Piotr zaprasza na ostatnie spotkanie organizacyjne przed piknikiem, które odbędzie się 20.05., w środę, po Mszy wieczornej w tzw. kaplicy. Jest to zarazem spotkanie Rycerzy Kolumba, zatem zapraszamy wszystkich Panów należących do tej wspólnoty, jak i tych, którzy rozważają możliwość wstąpienia do niej.
5. W ramach cotygodniowych koncertów zapraszamy dzisiaj na I część Koncertu G-dur Jana Sebastiana Bacha.
6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. artykuł pt. „Komunia św. i… co dalej?” – Jak nie zmarnować w rodzinie duchowych owoców Pierwszej Komunii św.? Na ile może w tym pomóc parafia? O odpowiedź na te nurtujące wielu pytania poprosiliśmy praktyków – rodziców i duszpasterza. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy natomiast artykuł: „Położna z Auschwitz” – nazywano ją Mateczką, Aniołem Życia, Aniołem Dobroci. Rozkazów Niemców w Auschwitz nie wykonała. Przyjęła w obozie ponad trzy tysiące porodów – przejmujący artykuł o polskiej położnej, Stanisławie Leszczyńskiej. Zachęcamy również do zakupu i lektury miesięcznika „Różaniec”.
7. 24 maja zapraszamy serdecznie na tegoroczną edycję Parafialnego Pikniku Pod Platanem, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:00 na placu przed plebanią. W programie m. in.: pokazy sportowego posłuszeństwa psów i psich sztuczek, które poprowadzi nasz kościelny, Pan Arkadiusz oraz zajęcia edukacyjne z psem, tzw. dogoterapia, które przybliży nam gość specjalny, oprócz tego dmuchaniec z piłkami, występ iluzjonisty, zajęcia plastyczne, malowanie twarzy czy nauka plecenia wianków. Z racji, że wydarzenie ma miejsce w najstarszej parafii w Warszawie, o godz. 13:00 i 15:00 wyruszy spacer historyczny, w którym przybliżymy nieco tajemnice kościoła i parafii. Zachęcamy do czynnego włączenia się w pieczenie ciast – tutaj jest jeszcze spore pole do działania, zakup wody do picia czy dołożenie finansowej cegiełki, którą można zostawić w skarbonie przy św. Antonim. Pragniemy podziękować anonimowym ofiarodawcom, którzy znaczną kwotą wsparli organizację pikniku. Jeśli ktoś chciałby czynnie włączyć się w przygotowanie tego wydarzenia, może podejść do zakrystii, gdzie tworzymy listę aktywności. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja pikniku okazała się wielkim sukcesem i – podobnie jak ognisko zimowe – mamy nadzieję, że wejdzie na stałe do kalendarza parafii św. Katarzyny.
Pobierz jako PDF