1. Jak wspominaliśmy tydzień temu, dobiegają w zasadzie końca prace remontowe drogi na stary cmentarz. Podłączone zostało już oświetlenie regulowane czasowo – włącza się automatycznie o zmierzchu i gaśnie około północy. Dziękujemy za wspieranie wszystkich inicjatyw parafialnych.
2. Jak wszyscy zauważyliśmy, Zarząd Dróg Miejskich podjął bez wcześniejszego poinformowania mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców decyzję o zamknięciu wyjazdu z ulicy Fosa w kierunku Al. Wilanowskiej. Argumentem było zagrożone bezpieczeństwo rowerzystów i pieszych. Z punktu widzenia parafii może się to okazać bardzo problematyczne na początku listopada, gdy dużo ludzi przyjeżdża odwiedzać groby bliskich – do tej pory ul. Fosa stawała się na ten czas drogą jednokierunkową z wjazdem od Nowoursynowskiej i wyjazdem na Dolinkę. Przy obecnym rozwiązaniu może spowodować to paraliż komunikacyjny. Przy wsparciu prawnika i w porozumieniu z innymi zainteresowanymi stronami będziemy starali się uzyskać zgodę na przywrócenie poprzedniego porządku ruchu.
3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy: we wtorek – uroczystość NMP Częstochowskiej; w środę – wspomnienie św. Moniki (tego dnia zapraszamy również na nabożeństwo ku czci św. Szarbela i Mszę w intencjach zanoszonych za jego przyczyną); w czwartek – wspomnienie św. Augustyna, bpa i DK; w piątek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
4. W tym tygodniu są jeszcze wolne intencje Mszy św. o godz. 7:00.
5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku Niedziela przeczytamy m.in. artykuł pt. „Dlaczego młodzi tak łatwo się rodzwodzą?” – Tomasz Strużanowski pisze, że przyczyn jest wiele, ale jedna jest fundamentalna: próba budowania małżeństwa bez Boga. W tygodniku „Idziemy”: „Skutki wielkiego błędu” – KPO to pożyczka, której w pełni nie wykorzystamy, a będziemy spłacać z nawiązką przez 30 lat – mówi prof. Tomasz Grzegorz Grosse, politolog i europeista z UW.
Pobierz jako PDF