1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę zwaną „Ad gentes”. Tego dnia pamiętajmy w sposób szczególny o misjonarzach posługujących na całym świecie i wspierajmy ich modlitwą. Po Mszy św. będzie również można wesprzeć dzieła misyjne ofiarą złożoną do puszki.
2. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątki na Drogę Krzyżową o godz. 18:30 a w niedziele na Gorzkie Żale o godz. 17:30. Zachęcamy również do udziału w liturgii stacyjnej. Informacje na temat kościołów stacyjnych znajdują się w gablocie przed kościołem.
3. Zakończył się remont mający na celu osuszenie fundamentów i ścian kościoła, oddana została do użytku wyremontowana i nowocześnie wyposażona sala dawniej zwana kaplicą, odnowiliśmy też tablice epitafijne na północnej ścianie świątyni. Oprócz tego na cmentarzy przy ul. Wałbrzyskiej powstało nowe kolumbarium, pomieszczenie dla dozorcy i nowa nawierzchnia alei głównej. Dodatkowo realizujemy pomniejsze remonty pomieszczeń w kompleksie budynków parafialnych. Za złożone na te cele ofiary z serca dziękujemy.
4. W najbliższej perspektywie planujemy położyć nową nawierzchnię alei głównej na cmentarzu starym a także wybudować bramę główną cmentarza wraz z jej bocznymi skrzydłami. Na długiej liście spraw do załatwienia wysoką pozycję zajmuje sprawa odnowienia ścian wewnętrznych i zewnętrznych kościoła a także remont zabytkowej, drewnianej wikariatki.
5. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywali uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Pamiętajmy tego dnia o solenizantach, w tym o byłym proboszczu naszej parafii, ks. Józefie Maju.
6. W uroczystość św. Józefa, 19.03., rozpocznie się trwający do 25.03. V Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Będzie to szczególny czas modlitwy o nadzieję dla młodego pokolenia, by nie utraciło pragnienia przekazywania życia.
7. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. artykuł „Quo vadis, Europo?” – wywiad z ks. Piotrem Mazurkiewiczem na temat obecnej sytuacji na Starym Kontynencie; w „Niedzieli” przeczytamy natomiast artykuł: „Dlaczego tak łatwo wpadamy w uzależnienia?” – skąd biorą się uzależnienia? Czy każdy bez wyjątku może wpaść w nałóg? Które z substancji uzależniających są najbardziej niebezpieczne dla człowieka? Na te i inne pytania odpowiada dr Robert Rutkowski, specjalista psychoterapii uzalżenień.
Pobierz jako PDF