1. Dzisiaj o godz. 18:00 ks. bp Rafał Markowski odprawi uroczystą Mszę św. odpustową i wygłosi słowo Boże. Podczas tej Mszy do grona KSM-u zostaną przyjęci nowi członkowie.
2. Dzisiejsza Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczyna ostatni tydzień roku kościelnego. Za tydzień, w pierwszą niedzielę adwentu, rozpocznie się nowy rok liturgiczny.
3. W najbliższą środę w czasie Mszy o godz. 18:00 będziemy modlić się w intencjach zanoszonych za przyczyną św. Szarbela. Po Mszy nabożeństwo ku czci tego świętego.
4. W niedzielę za tydzień spotkanie Koła Żywego Różańca a o 17:30 nabożeństwo różańcowe.
5. Również za tydzień, o godz. 15:00, zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców a o 18:00 dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
6. W przyszłą niedzielę, ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego.
7. Liturgiczna uroczystość św. Katarzyny Aleksandryjskiej przypada jutro. Zapraszamy na Mszę św. za przyczyną naszej patronki o godz. 18:00.
8. W najbliższą sobotę będziemy przeżywali uroczystość św. Andrzeja Apostoła.
9. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. artykuły pt. „Rodzinne gadu gadu” – o istocie dialogu w rodzinach; „Dramat w Strefie Gazy trwa”- w ciągu roku zginęło tam 42 tys. ludzi, ponad 100 tys. zostało rannych a 500 tys. doświadcza klęski głodu. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. artykuły: „Parafia to nie punkt usług” – wywiad z ks. Dariuszem Gasem, proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie; „Kraj tysiąca katolików” – wywiad z ks. bpem Jerzym Maculewiczem, administratorem apostolskim Uzbekistanu.
Pobierz jako PDF