1. Jutro przypada Narodowe Święto Niepodległości. O godz. 10:00 w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. W naszej parafii za Ojczyznę będziemy się modlić o godz. 11:00. Pozostałe Msze św. tego dnia o godz. 8:00 i 18:00.
2. W sobotę 16.11., o godz. 17:30, zapraszamy na Mszę św. w intencji Rodziców Dzieci Utraconych. W naszych modlitwach bądźmy z naszymi siostrami i braćmi, których spotkało bolesne doświadczenie utraty dziecka.
3. Zapraszamy do naszej parafii na cotygodniowe nabożeństwa.
4. Pojawił się pomysł zakupu automatycznego defibrylatora (AED), czyli urządzenia medycznego, które w przypadku zatrzymania akcji serca podpowiada jakie czynności należy wykonywać i poprzez wyładowania elektryczne, przywraca jego pracę. Zgodnie z wynikami badań statystycznych użycie AED w minutę po nagłym zatrzymaniu krążenia, daje 90% szans na przeżycie. Dla porównania – w całej Polsce posiadamy ok. 2,5 tys. AED. Tyle samo urządzeń znajduje się w samym tylko Amsterdamie. Urządzenie będzie znajdowało się w zakrystii.
5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywali:
- w poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, bpa
- we wtorek: wspomnienie św. Jozafata, BM
- w środę: wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników polskich
- w sobotę: wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia
6. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. artykuły pt. „Polski gen wolności” – o narodzie, który ukochał niepodległość aż do szaleństwa; „Do czego dążą ateiści”- ks. Janusz Królikowski wyjaśnia, jak odeprzeć argumenty ateistów. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. artykuły: „Nowy Metropolita Warszawski” – kilka słów o Ks. Arcybiskupie Adrianie Galbasie SAC, naszym nowym ordynariuszu; „Spór gigantów” – o skrajnym podziale między Piłsudskim i Dmowskim i o wspólnym mianowniku, który ich łączył a którym była miłość do Polski.
7. W przyszłą niedzielę, 17.11., ks. Tomasz zaprasza dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 15:00 oraz spotkanie. Tego samego dnia po Mszy wieczornej odbędzie się również spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
8. Rycerze Kolumba zapraszają na spektakl autorski Barbary Misiun pt. „Sekretarka Bożego Miłosierdzia” wg „Dzienniczka” św. s. Faustyny Kowalskiej. Sztuka będzie wystawiona na „Scenie pod skarpą”, w niedzielę 17.11. o godz. 19:30 w parafii bł. Edmunda Bojanowskiego. Szczegóły dotyczące rezerwacji na plakacie w kruchcie kościoła.
Pobierz jako PDF