1. Dzisiaj o godz. 17:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe.
2. W tym tygodniu, w poniedziałek, 5.08., wyruszy 44. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna, pod hasłem: „Idę do Ojca” a we wtorek, 6.08. wejdzie na szlak pątniczy organizowana przez oo. paulinów 313. Piesza Pielgrzymka Warszawska. Tegorocznym hasłem pielgrzymki będą słowa „Uświęć ich w prawdzie”. Tych, którzy podejmują trud pielgrzymowania ogarnijmy naszą modlitwą.
3. W 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pamiętajmy o dzielnych żołnierzach, szczególnie o poległych i rannych a także o pomordowanej ludności Warszawy. Na wewnętrznej stronie ogrodzenia kościoła pojawiły się plakaty o tematyce powstańczej. Za zorganizowanie plakatów dziękujemy Państwu Hannie Migdzie-Pawlak i Zbigniewowi Pawlakowi a za ich zainstalowanie naszym pracownikom, Panom Janowi Szumilasowi oraz Aleksemu Jaczewskiemu.
4. We wtorek przypada święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek wspomnienie św. Dominika, w piątek święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy a w sobotę św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
5. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” przeczytamy m.in. artykuł o problemie alkoholizmu, który dotyka coraz to większą ilość Polaków oraz o święcie Przemienienia Pańskiego, które przypomina nam jedno z najbardziej tajemniczych wydarzeń z życia Jezusa; w tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. wywiad z o. Marcinem Ciechanowskim OSPPE pt. „Z kanapy na Jasną Górę” – o fenomenie, jakim są pielgrzymki do najważniejszego sanktuarium w Polsce oraz wywiad z p. Pawłem Ukielskim pt. „Pierwsze takie muzeum” – o Muzeum Powstania Warszawskiego.
6. Udającym się na urlopy życzymy dobrej pogody i bezpiecznego wypoczynku.
Pobierz jako PDF