1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: w piątki po Mszy św. o godz. 18:00 na Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale w niedzielę o 17:00. W najbliższy piątek, 1 marca, rozważania Drogi Krzyżowej czytać będzie młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
2. W każdą sobotę po Mszy św. o 18:00 modlimy się na różańcu w intencji Ojczyzny. Wszystkich, którym dobro Polski leży na sercu, zapraszamy na różaniec w soboty o godz. 18:30.
3. W tym tygodniu, w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:00 zapraszamy na adorację NS, w czasie której będzie możliwość spowiedzi. O 18:00 Msza św. wotywna o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 17:30 Msza o Niepokalanym Sercu Maryi. Zwracamy uwagę i prosimy, aby pierwszego piątku i soboty nie traktować tylko jako niebezpiecznie oswojonego zwyczaju. Te dwa dni są nam dane jako szansa na pogłębienie naszej pobożności i uleczenie relacji z Panem Bogiem. W pierwszy piątek miesiąca przede wszystkim przepraszamy i zadość czynimy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy a w pierwszą sobotę zawierzamy Bogu przez Niepokalane Serce Maryi siebie, nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i cały świat.
4. 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Niezłomnych (Wyklętych). Z tej to okazji w niedzielę, 3 marca na Mszy o godz. 12:30 będziemy dziękować Bogu za ich postawę i lekcję patriotyzmu, jaką nam nieustannie dają oraz prosić o łaskę nieba. Po Mszy św. odbędzie się uroczysty Apel w którym wezmą udział asysta wojskowa, prof. Jan Żaryn i organizatorzy. Do udziału w upamiętnieniu Żołnierzy Niezłomnych zapraszamy wszystkich Parafian, Gości oraz poczty sztandarowe szkół ursynowskich. Uprzejmie prosimy, aby od godz. 12:00 nie parkować samochodów w okolicy pomnika.
5. Trzeciego marca przypada 17. rocznica nominacji Ks. Kard. Kazimierza Nycza na pasterza naszej Archidiecezji a 4.03 będziemy obchodzili imieniny Ks. Kardynała. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie dostojnego Jubilata i Solenizanta.
6. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszy św. Są jeszcze wolne miejsca w najbliższym czasie.
7. Przez cały okres Wielkiego Postu będzie można złożyć do puszki przy figurze św. Antoniego ofiarę postną a do kosza dary rzeczowe dla naszych Parafian, potrzebujących pomocy materialnej.
8. Jak wcześniej nadmieniliśmy, zakończyła się wizyta duszpasterska w naszej parafii. Po analizie danych należy stwierdzić, że w ciągu ostatnich kilku lat przybyła nam znaczna liczba mieszkańców, co niestety nie przekłada się na wyższą frekwencję w kościele i liczbę rodzin przyjmujących po kolędzie. W sumie przyjęło nas niecałe 10% ogółu Parafian. Wszystkim naszym drogim Parafianom, którzy gościnnie otworzyli drzwi przed przybywającym do nich z błogosławieństwem Bożym kapłanem, z serca dziękujemy. Dzisiaj o godz. 18:00 w intencji tych osób będzie odprawiona Msza św. dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże dla nich i ich rodzin.
9. W tym tygodniu, 4.03. w liturgii Kościoła będziemy przeżywali święto św. Kazimierza Królewicza.
10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy m.in. wywiad z ks. Tomaszem Trzaską, suicydologiem, na temat zatrważająco rosnącej ilości prób samobójczych wśród dzieci oraz próbę odpowiedzi na pytanie „Co z tą sztuczną inteligencją” w kontekście naszej wiary, natomiast w tygodniku „Niedziela” znajdziemy m.in. artykuł o sensowności celibatu na temat którego wypowiada się o. prof. dr hab. Jacek Salij oraz komentarz dotyczący protestów rolników przeciw polityce tzw. Zielonego Ładu
11. Serdecznie zapraszamy Rycerzy Kolumba z naszej parafii w środę, 6.03. po Mszy wieczornej na spotkanie braterskie, które odbędzie się na plebanii. Zaproszenie kierujemy również do wszystkich panów, którzy chcieliby dołączyć do tej męskiej wspólnoty.
Pobierz jako PDF