1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Jako chrześcijanie mamy obowiązek poznawania treści zawartych w Piśmie św. Św. Hieronim powiedział: „Nie znać Pisma św., to nie znać Chrystusa”.
2. Jutro, 22 stycznia, będziemy przeżywali 161. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, które choć w wymiarze doraźnym nie przyniosło zwycięstwa, to jednak w dłuższej perspektywie politycznej budziło świadomość narodową i wychowywało pokolenia, które w 1918 r. wywalczyły niepodległość Polski. Módlmy się z wdzięcznością i pamiętajmy o tych, którzy walczyli o wolność Ojczyzny.
3. We wtorek, 23 stycznia, będziemy przeżywali 11 rocznicę śmierci Ks. Kard. Józefa Glempa, Prymasa Polski. W naszych modlitwach pamiętajmy o zmarłym Księdzu Prymasie.
4. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który przypomina nam o konieczności zjednoczenia wszystkich uczniów Chrystusa i zobowiązuje nas do modlitwy w tej intencji.
5. Dzisiaj, 21 stycznia, przypada dzień babci a 22 stycznia – dzień dziadka. Najpiękniejszym prezentem dla naszych babć i dziadków jest modlitwa za nich.
6. Osoby, które zamawiały egzemplarze „Ewangelii na każdy dzień”, proszone są o odebranie ich w zakrystii po Mszy św.
7. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywali:
- w środę: wspomnienie św. Franciszka Salezego
- w czwartek: święto nawrócenia św. Pawła
- w piątek: św. Tymoteusza i Tytusa, uczniów św. Pawła
8. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej. W tygodniku „Idziemy” przeczytamy o tym jak wygląda dotowanie Kościołów w Europie oraz artykuł pt. „Postkomunistyczny skansen” – o ustawie z 1950 r., podpisanej przez Bieruta i Cyrankiewicza, która nawet dzisiaj może być podstawą do przejmowania przez państwo majątków kościelnych; w tygodniku „Niedziela” artykuł „Kościół, podatki i… fake newsy” – kilka słów o mijających się z prawdą informacjach na temat finansów Kościoła, które pojawiły się w mediach po zapowiedzi likwidacji Funduszu Kościelnego przez premiera D. Tuska.
9. Kontynuujemy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Rodziny, które: - nie przyjmowały jeszcze księdza po kolędzie; - z różnych przyczyn odmówiły przyjęcia kolędy; - w ostatnich latach były nieobecne w czasie kolędy, a w tym roku chciałyby przyjąć księdza z błogosławieństwem kolędowym, prosimy o wcześniejsze zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej. Zgłaszać się można mailowo lub telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii.
Kolędę będziemy rozpoczynali o godz. 17:00 a w soboty o godz. 10:00.
Porządek kolędy na najbliższy czas:
22.01., poniedziałek – ulica Kuratowskiego 3,4,5;
23.01., wtorek – ulica Wilanowska 39 i 43
24.01., środa – ulica Arbuzowa 8 i 10;
25.01., czwartek – ulice: Wilanowska 41; Fosa 41, 41A i domy jednorodzinne
26.01., piątek – ulica Nowoursynowska 172, 174, 176, 178, 180, 180A, 180B; Nowoursynowska 171, 173, 175, 177; Nowoursynowska 164, 171A;
27.01., sobota – ulice: Arkadowa i Anyżkowa;
29.01., poniedziałek – ulice: Potoki, Cichy Potok, Przy Żółtej Karczmie, Bocheńska
Pobierz jako PDF