1. Dzisiaj o godz. 18:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. inaugurująca rok akademicki w SGGW. We Mszy św. wezmą udział Rektor Uczelni, Prorektorzy, Kanclerz Senatu, Profesorowie i Studenci. Zapraszamy. Ze względu na wieczorne uroczystości, spotkanie kółka różańcowego odbędzie się w przyszłą niedzielę o 17:00. Dzisiaj różaniec odmówimy prywatnie.
2. Przez cały październik zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe – w niedziele o 17:30 a w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18:00.
3. W dniach 7-8 października będziemy się modlić szczególnie za Ojczyznę podczas procesji i nabożeństw różańcowych. W naszej parafii zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w intencji Ojczyzny w najbliższą niedzielę o 17:30. Pamiętajmy o tym, jak wielką moc posiada modlitwa różańcowa. Jest ona niezawodnym orężem w walce ze złem i grzechem a także tarczą osłaniającą nas od nieszczęść duchowych i materialnych. Spotkajmy się na wspólnej modlitwie różańcowej w intencji Ojczyzny w niedzielę, 8 października o godz. 17:30. Zachęcamy też do odwiedzenia strony internetowej www. Różaniec24.pl.
4. W niedzielę, za trzy tygodnie, 22 października, podczas Mszy św. o godz. 9:30 Kardynał Kazimierz Nycz dokona aktu wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej świątyni. Prośbę o relikwie do Kardynała Dziwisza poparł nasz Arcypasterz i w czerwcu b.r. zostały one przywiezione do parafii. Informacje dotyczące uroczystości znajdziemy na parafialnej stronie internetowej oraz na banerze umieszczonym przed kościołem.
5. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca zapraszamy o 18:00 na Mszę św. wotywną o Jezusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie. Po Mszy św. jak zwykle cały różaniec w intencji kapłanów, o nowe powołania do kapłaństwa a także w intencji naszego kleryka Jakuba. W I piątek o 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Po Mszy św. o 18:00 nabożeństwo. W I sobotę miesiąca o godz. 17:30 Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, po Mszy o godz. 18:00 nabożeństwo.
6. Kapłański Klub Motocyklowy God’s Guards zaprasza wszystkich motocyklistów na Rajd „Drogi Wolności” kończący sezon ‘2023. Rajd odbędzie się 14 października w sobotę, rozpocznie się o godz. 8:00 Mszą św. w naszym kościele i zakończy ok. godz. 18:00. Do udziału w tym wydarzeniu zapraszamy całe rodziny – do poszczególnych punktów trasy można również dojeżdżać samochodem. Szczegóły na plakatach w kruchcie kościoła i na dzwonnicy.
7. Ze spraw gospodarczych:
1) Z dużym opóźnieniem dobiegają końca prace remontowo-kosnerwatorskie przy odwodnieniu południowej strony kościoła; wkrótce rozpoczną się prace po stronie północnej
2) Trwają prace konserwatorskie mające na celu dokonanie poprawek pozłotniczych ubytków przy ołtarzach głównym oraz bocznych, które powstały wskutek wieloletniej eksploatacji i zawilgocenia kościoła
3) W ubiegłym tygodniu podjęliśmy wysiłek wymiany nagłośnienia w kościele; o zakończeniu prac poinformujemy w stosownym czasie
4) Dobiegają końca prace przy przebudowie wejścia głównego na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej, polegające na budowie pomieszczenia gospodarczego, ułożeniu części nawierzchni alei głównej i budowie niewielkiego kolumbarium obok bramy wjazdowej
Za wszelką pomoc duchową i materialną wobec inicjatyw parafialnych z serca dziękujemy – Bóg zapłać!
8. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej, która jest wyłożona na końcu kościoła.
Pobierz jako PDF