1. Od poniedziałku do piątku włącznie można skorzystać z Sakramentu Pojednania podczas Mszy św. o godzinie 17:30 i 18:00. Niech w naszych czystych sercach narodzi się Bóg.
2. W najbliższą sobotę przypada Wigilia. O 7:00 zapraszamy na ostatnie w tym adwencie roraty. O północy zostanie odprawiona Pasterska. W wigilię tradycyjnie zachowujemy post.
3. W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godzinie 8:00. Pozostałe Msze jak w niedzielę. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy również niedzielny.
4. Decyzją Władzy Diecezjalnej dotychczasowy rezydent naszej parafii ks. Adrian Czerwiński podjął obowiązki w swojej macierzystej diecezji i tam też się przeprowadził. Dziękujemy ks. Adrianowi za dwa i pół roku pracy i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce.
5. Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki i świece „Caritas” na stół wigilijny.
6. „Bóg zapłać” za dary rzeczowe i ofiary na rzecz potrzebujących pomocy rodzin naszej parafii. Trafią one w tym tygodniu pod właściwe adresy.
7. W nawiązaniu do poprzednich informacji dotyczących kontynuacji prac związanych z remontem kościoła informuję, że w miesiącu październiku i listopadzie dokonano inwentaryzacji znalezisk i przystąpiono od sporządzenia podsumowującej dokumentacji archeologicznej i antropologicznej.
W odniesieniu do prac budowlanych informuję , że przed gorszeniem się warunków atmosferycznych wykonane zostały i w zasadzie zakończone prace związane z izolacją fundamentów.
Następnie przystąpiono do prac związanych z remontem systemu odprowadzania wód opadowych z budynku kościoła i przyległego terenu, w tym wykonano: studzienki kanalizacyjne i zasadnicze podłączenia rur odprowadzających wody opadowe do rur spustowych. Po wykonaniu wszystkich w/w podłączeń przystąpimy, o ile warunki pogodowe na to pozwolą, do zasypywania wykopów gruntem jako zasadniczo ostatniego etapu prac.
Zakończenie I Etapu remontu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów i remontu odprowadzania wód opadowych – od strony południowej kościoła – planowane jest na koniec grudnia b.r. o czym poinformuję w kolejnym komunikacie.
Za każdą ofiarę złożoną na tą lub inne inwestycje parafialne z serca dziękuję. Bóg zapłać.
Pobierz jako PDF