W NIEDZIELĘ I UROCZYSTOŚCI:
Godz.: 8.00, 9.30, 11.00 (dla dzieci), 12.30 (Suma), 18.00

W DNI POWSZEDNIE:
Godz.: 7.00, 17.30 i 18.00

SPOWIEDŹ:
Podczas każdej Mszy świętej 

PONIEDZIAŁEK: 9:00 - 13:00

WTOREK: 9:00 - 13:00; 15:00 - 17:00

ŚRODA: 15:00 - 17:00

CZWARTEK: 9:00 - 13:00

PIĄTEK: 9:00 - 13:00

UWAGA! Godziny pracy kancelarii mogą ulegać okresowym zmianom (wakacje/ okres kolędy).

Kancelaria nie udziela informacji związanych z funkcjonowaniem Cmentarzy Służewskich.

 

Adres:
Fosa 17
02-768
tel. 22 843 19 42 (w sprawach związanych z cmentarzami: 22-847-63-58)

e-mail: kancelaria@swkatarzyna.eu

IV NIEDZIELA ADWENTU

Ogłoszenia duszpasterskie

16 grudnia 2022

 

1.   Od poniedziałku do piątku włącznie można skorzystać z Sakramentu Pojednania podczas Mszy św. o godzinie 17:30 i 18:00. Niech w naszych czystych sercach narodzi się Bóg.

 

2.   W najbliższą sobotę przypada Wigilia. O 7:00 zapraszamy na ostatnie w tym adwencie roraty. O północy zostanie odprawiona Pasterska. W wigilię tradycyjnie zachowujemy post.

 

3.   W Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godzinie 8:00. Pozostałe Msze jak w niedzielę. W Drugi Dzień Świąt porządek Mszy również niedzielny.

 

4.   Decyzją Władzy Diecezjalnej dotychczasowy rezydent naszej parafii ks. Adrian Czerwiński podjął obowiązki w swojej macierzystej diecezji i tam też się przeprowadził. Dziękujemy ks. Adrianowi za dwa i pół roku pracy i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce.

 

5.   Pod chórem są jeszcze do nabycia opłatki i świece „Caritas” na stół wigilijny.

 

6.   „Bóg zapłać” za dary rzeczowe i ofiary na rzecz potrzebujących pomocy rodzin naszej parafii. Trafią one w tym tygodniu pod właściwe adresy. 

 

 7.   W nawiązaniu do poprzednich informacji dotyczących kontynuacji prac związanych z remontem kościoła informuję, że w miesiącu październiku i listopadzie dokonano inwentaryzacji znalezisk i przystąpiono od sporządzenia podsumowującej  dokumentacji  archeologicznej i antropologicznej.

W odniesieniu do prac budowlanych informuję , że przed gorszeniem się warunków atmosferycznych wykonane zostały i w zasadzie zakończone prace związane z izolacją fundamentów.

Następnie przystąpiono do prac związanych z remontem systemu odprowadzania wód opadowych z budynku kościoła i przyległego terenu, w tym wykonano: studzienki kanalizacyjne i zasadnicze podłączenia rur odprowadzających wody opadowe do rur spustowych. Po wykonaniu wszystkich w/w podłączeń przystąpimy, o ile warunki pogodowe na to pozwolą, do zasypywania wykopów gruntem jako zasadniczo ostatniego etapu prac.

Zakończenie I Etapu remontu izolacji przeciwwilgociowej fundamentów i remontu odprowadzania wód opadowych – od strony południowej kościoła – planowane jest na koniec grudnia b.r. o czym poinformuję w kolejnym komunikacie.

Za każdą ofiarę złożoną na tą lub inne inwestycje parafialne z serca dziękuję. Bóg zapłać.

» Archiwum | Pobierz jako PDF


Zdjęcia

Zbiórka na schronisko

Narodowy Marsz Życia

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
136 0.040634870529175