• Caritas w naszej Parafii.

  Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy nie są obojętni na problemy drugiego człowieka do włączenia się w naszą Parafialną Grupę Caritas.
  Spotkania odbywają się w 3 czwartek miesiąca. Rozpoczynamy Mszą św. o 18.00. Jest ona sprawowana w intencji Parafialnego Caritas i ich rodzin oraz za wszystkich Darczyńców.
  Kontakt: ks. Tomasz - tytustom@gmail.com

  Opieką obejmujemy osoby chore i samotne pozostające w domach, rodziny wielodzietne, osoby starsze. Często naszą placówkę odwiedzają osoby spoza parafii oraz osoby bezdomne. Staramy się w miarę naszych możliwości pomagać, szczególnie by w okresie zimowym nikt nie odszedł bez pomocy.

  Gorąco dziękujemy za ofiary składane do puszki, ale też zapraszamy do innych form pomocy.

  Mamy do dyspozycji w parafii duże pomieszczenie, gdzie magazynujemy żywność, odzież, meble czy inne rzeczy, którymi możemy posłużyć najbardziej potrzebującym.

  Gorąco zapraszamy każdego, kto chciałby choć jedną godzinę w miesiącu ofiarować dla innych. Potrzeby są różnorodne - od odwiedzin i rozmowy z samotnymi i chorymi, pomoc przy kupnie potrzebnych produktów, aż po pomocną dłoń przy przeniesieniu jakiegoś sprzętu. • Caritas Polska

  Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski.
  Podstawowym celem Caritas jest praktyczne realizowanie nauki Jezusa Chrystusa
  o miłosierdziu. Cel ten wypływa z Chrystusowego przykazania miłości odczytywanego
  w aktualnej sytuacji Kościoła i w obliczu konkretnych potrzeb ludzkich. Caritas realizuje ten cel mając na uwadze godność każdej osoby ludzkiej.