24 maja zapraszamy serdecznie na tegoroczną edycję Parafialnego Pikniku Pod Platanem,
który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 11:00 na placu przed plebanią i potrwa do ok. godz. 17:00. Często jest tak, że widzimy się w kościele, ale jako parafianie nie mamy okazji spędzić ze sobą czasu, porozmawiać i lepiej się poznać a ubiegły rok pokazał, że Piknik jest do tego idealną okazją. Zapraszamy na grilla i ciasto, oraz do skorzystania z atrakcji dla najmłodszych: pokazy sportowego posłuszeństwa psów i psich sztuczek, które poprowadzi nasz pan kościelny, dmuchaniec z piłkami, występ iluzjonisty, fotobudka 360˚ , malowanie twarzy czy nauka plecenia wianków. Z racji, że wydarzenie ma miejsce w najstarszej parafii w Warszawie, o godz. 13:00 i 15:00 wyruszy spacer historyczny, w czasie którego będzie można poznać lepiej historię kościoła oraz zobaczyć rzeczy, które na co dzień nie są dostępne dla ludzi odwiedzających naszą parafię. Chcemy, aby piknik był wydarzeniem, które bardziej zintegruje parafian i da poczucie tego, że jest to NASZE WSPÓLNE SPOTKANIE. Dlatego też zachęcamy do czynnego włączenia się w pieczenie ciast, zakup wody do picia czy dołożenie finansowej cegiełki, którą można zostawić w skarbonie przy św. Antonim. Jeśli ktoś chciałby czynnie włączyć się w przygotowanie tego wydarzenia, może podejść do zakrystii, gdzie tworzymy listę aktywności. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja pikniku, mimo głosów sceptycznych zestawiających nas z sąsiednimi parafiami okazała się wielkim sukcesem i – podobnie jak ognisko zimowe – mamy nadzieję, że wejdzie na stałe do kalendarza parafii św. Katarzyny.